chayotes مصدومیت بیمارستان سیاه جامگان

chayotes: مصدومیت بیمارستان سیاه جامگان اکبر میثاقیان سرمربی سیاه جامگان تیم سیاه جامگان میثم حسینی مدافع سیاه جامگان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پولتان را بعد بگیرید ولی «خرس» را اکران کنید / جواد نوروزبیگی

تهیه‌کننده فیلم «خرس» با بیان اینکه هیچ گاه رضایتی جهت واگذاری فیلم‌اش به موسسه رسانه‌های تصویری نداشته هست، گفت: این اتفاق جهت ما ضرر به همراه داشت و هنوز هم ح

پولتان را بعد بگیرید ولی «خرس» را اکران کنید / جواد نوروزبیگی

جواد نوروزبیگی: پولتان را بعد بگیرید ولی «خرس» را اکران کنید

عبارات مهم : میلیون

تهیه کننده فیلم «خرس» با بیان اینکه هیچ گاه رضایتی جهت واگذاری فیلم اش به موسسه رسانه های تصویری نداشته هست، گفت: این اتفاق جهت ما ضرر به همراه داشت و هنوز هم حاضریم مبلغ دریافت کرده را برگردانیم و به جای آن مجوز پخش فیلم را بگیریم.

جواد نوروزبیگی در پی انتشار گزارش مالی موسسه رسانه های تصویری راجع به مبالغی که جهت دریافت خرید حقوق یا مالکیت به فیلم های متفاوت در طول حدود هشت سال گذشته پرداخت کرده هست، در گفت وگویی با ایسنا بیان کرد: اصولا اینکه این گونه براق سازی صورت گیرد اتفاق خوبی است ولی باید گزارش دقیق تر باشد آیا که بعضی فیلم ها نه تنها مبالغی از موسسه رسانه های تصویری در قبال واگذاری گرفته اند بلکه وام هایی هم از سوی بنیاد سینمایی فارابی جهت تولید دریافت کرده بودند و از آن طرف فیلمی مانند «خرس» شرایط کاملا متفاوتی دارد.

او در این باره توضیح داد: در فیلم «خرس» (که هفت سال از ساخت آن می گذرد)، پرویز پرستویی نقش یک روحانی را داشت، ولی گفتند که این نقش به رزمنده عوض کردن پیدا کند و از آن جا که آقای شورجه مشاور پروژه بود لحظه به لحظه راهنمایی هایی از سوی مسئولان مربوط جهت ساخت فیلم ارائه می شد. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که بعد از آخر ساخت آقای شمقدری (رئیس وقت شرکت سینمایی) فیلم را به دستگاه ها و مراکز مختلفی نشان می داد و حتی دو بار از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آمدند و گفتند مشکلی با پروژه ندارند.

وی ادامه داد: ولی مسئله مهم زمانی پیش آمد که دعواها بر سر منزل سینما اوج گرفت و ایرادهایی به فیلم وارد شد. آن هم به این علت که من و پرویز پرستویی به عنوان سرمایه گذاران فیلم همکاری با مدیران وقت انجام نمی دادیم. در نهایت آقای شمقدری دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری و با این تصور که کاندیدای مورد نظرشان رأی می آورد به پرویز پرستویی گفتند که سهم او را از فیلم می دهند و اعلام کردند که طبق اسناد ۷۰۰ میلیون تومان زیاد قابل پذیرش نیست. این در حالی است که این رقم با توجه به حضور دو ماهه گروه در شهرستان و در فصل زمستان به بیش از ۹۰۰ میلیون تومان می رسید ولی ۲۰۰ میلیون تومان ارزش فیلم را کم کردند.

نوروزبیگی اظهار کرد: بعدها با عوض کردن دولت و آمدن حجت الله ایوبی در شرکت سینمایی بعد از گذشت دو، سه سال مراجعه کردم و سهم مرا هم در چند قسط پرداخت کردند. ولی در همان وقت هم ما خواستار این بوده و هستیم که این پول برگردانده شود ولی اجازه پخش فیلم را به ما بدهند آیا که ما به عنوان بخش شخصی از ابتدا هم مخالف بودیم که این گونه ضرر کنیم و تمام مالکیت فیلم به موسسه هنرهای تصویری واگذار شود.

این تهیه کننده سینما خاطر نشان کرد: هنوز ضرر ساخت فیلم «خرس» جبران نشده و امیدوارم دست کم در ارائه گزارش های این چنینی شرایط استثنا لحاظ شود.

به گزارش ایسنا، روز گذشته ۱۲ خردادماه روابط عمومی شرکت سینمایی، در جهت سیاست براق سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، شرح حمایت موسسه رسانه های تصویری از پروژه های سینمایی را به تفکیک از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۵ منتشر کرد.

فهرست اعلام شده است مشمول بر خرید حقوق(خرید حقوق نمایش خانگی آثار مورد اشاره )، خرید سایر حقوق(خرید حقوق تلویزیونی، وی او دی علاوه بر حقوق نمایش خانگی )، مالکیت (کلیه حقوق فیلم در اختیار موسسه است)، توزیع (موسسه طی قراردادی با مالک فیلم صرفا توزیع فیلم را عهده دار بوده است )، همکاری در توزیع (موسسه جهت توزیع فیلم با یک موسسه پخش همکاری داشته باشد)، تحویل نشده (به رغم خرید فیلم، مالک فیلم مستر و نسخه مهم آن را به موسسه تحویل نداده است) و همکاری در تولید (موسسه در تولید فیلم به عنوان شریک، سرمایه گذاری کرده است) از ابتدای سال ۱۳۸۸ تا۱۳۹۵ است.

پولتان را بعد بگیرید ولی «خرس» را اکران کنید / جواد نوروزبیگی

واژه های کلیدی: میلیون | همکاری | تصویری | رسانه ها | سینمایی | توزیع فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog